utorok 4. januára 2011

Samoopaľovací krém: Ako správne nanášať samoopaľovací krém?


Máte problémy so slniečkom? Je vaša pokožka príliš svetlá, hneď sa spáli alebo sčervenie? Už sa tým nemusíte trápiť, s pomocou dobre rozotretého samoopaľovacieho krému môžete aj vy vyzerať ako živelná a zvodná amazonka.
Pri nanášaní samoopaľovacieho krému dodržujte nasledujúce postupy.

1. Začnite s peelingom
Než začnete nanášať krém, urobte si peeling celého tela. Použite masážne rukavicu alebo telový peeling. Nemal by byť na báze oleja, pretože tuk neskôr zabraňuje dobrému vstrebávaniu samoopaľovacieho krému - bez ohľadu na to, ako dobre peeling vymyjete.
Až sa osušíte, naneste na tie časti tela, kde je koža väčšinou najsuchšie (kolená, lakte, členky, kĺby) hydratačné telové mlieko. Na týchto častiach tela pokožka absorbuje najväčšie množstvo samoopaľovacieho krému, a preto potom bývajú aj najtmavšie. Ak na ne nepoužijeme hydratáciu, nedosiahneme rovnakej farby po celom tele.

2. Najprv prsty na nohách
Odporúčame vám, aby ste najskôr naniesli krém na spodnej časti tela. Ľudia väčšinou nanáša krém najprv na hruď a brucho a potom sa ohýbajú a nanáša len na nohy - ale tak vznikajú škvrny na hrudníku a bruchu.

3. Počkajte, kým sa krém nevsiakne
Ak sa oblečiete príliš skoro po tom, čo ste krém naniesli, riskujete, že sa krém zanesie. Nebude potom schopný reagovať na vašu pokožku.
Po nanesení krému počkajte aspoň 15 minút, aby sa mohol vsiaknuť. Proces schnutia môžete urýchliť pomocou sušiče vlasov, ktorý nastavíte na fúkanie studeného vzduchu.

4.
Odstráňte to, čo je nadbytočné
Päť minút po tom, čo si nanesiete samoopaľovací krém, použite mäkký uterák a jemne "rozneste" farbu, hlavne na zápästí, členkoch, nôh, prstoch na nohách aj rukách. Je možné, že ste rukami krém naniesli nerovnomerne - dlane nie sú úplne hladké. Ak už sa objavili tmavé škvrny, uterák vám nepomôže. Farba sa už vsiakla do hlbších vrstiev pokožky.

5. Nesprchujte sa príliš dlho
Voda vašu farbu zmyje. Sprchovanie obmedzte na 10 minút a voda by mala byť teplá - nie horúca. Ak sa budete holiť žiletkou, tiež "prídete" o časť farby. Odporúčame, aby ste v čase, keď používate samoopaľovacie krémy, používali depilačné krémy. Chĺpky nevznikli minimálne niekoľko dní. Peeling používajte len v čase, keď sa chystáte znovu naniesť samoopaľovací krém.

6. Chceli by ste, aby niektorá časť tela bola výraznejšia?
Ak chcete, aby vaše brucho, zadok alebo stehná vyzerala pevnejšie, začnite nanášať samoopaľovací krém na tieto časti tela.Na tých častiach tela, ktoré chcete, aby vyzerali štíhlejšie a pevnejšia, vytvorte ľahký tieň. Najprv napnite svaly, aby ste videli, kde sa objavujú prirodzené kontúry a tiene, a potom naneste krém kruhovými pohybmi na tieto časti tela. Použite rukavice z PVC, aby ste si nenabarvili dlane. Počkajte 20 minút, než farba zaschne.
Potom znova naneste samoopaľovací krém a vylaďte farbu na týchto i ostatných častiach celého tela

Krása: Je chemický peeling účinný?

S pribúdajúcimi rokmi sa skrátka musíme vyrovnať so skutočnosťou, že naša pokožka sa už neobnovuje tak rýchlo ako predtým. Pozvoľnému starnutiu pokožky však nemusíme len nečinne prizerať. Existujú metódy, ktoré jej stav výrazne zlepšujú. Jednou z nich je chemický peeling.

Účinnosť chemického peelingu
Chemický peeling je jednou z najúčinnejších metód ako z hľadiska časovej náročnosti, ako aj z finančného hľadiska ...
Peeling používaný pod lekárskym dohľadom používa rovnaké zložky ako výrobky, ktoré si kupujeme v drogérii - ale v oveľa vyššej koncentrácii. Napríklad: obsahuje 20-30% kyseliny salicylovej, zatiaľ čo výrobok v drogérii obsahuje 0,5 - 2%.
Peeling sa špeciálnymi chemickými zložkami zaručí, že sa mladé a pružnejšie bunky dostanú opäť na povrch pokožky. Vďaka tomu sa zosvetlí tón pokožky a vylepší sa jej tkanivo.
Peeling tiež pomáha zlepšiť problémy, ktoré sa objavujú na pokožke: urýchlená regenerácia pokožky zosvetľuje časť s hyperpigmentácia a často aj veľmi účinne odstraňuje nečistotu z pórov a lieči akné.


Chemický peeling nemôže vykonávať každý
Aj napriek tomu, že sa jedná len o estetickú záležitosť, chemický peeling môže spôsobiť vážne problémy, ak ho nevykoná riadne vyškolená osoba. Je veľmi dôležité, aby procedúru viedol skúsený dermatológ.Toto je obzvlášť dôležité v prípade, že máte tmavšiu pokožku. Tá si vyžaduje nižšiu koncentráciu kyseliny salicylovej; inak môže dôjsť ku zvýšenej, a dokonca aj nevyrovnané hyperpigmentácii.
Pri chemickom peelingu je treba 3 až 5 zákrokov podľa stavu vašej pokožky. Po procedúre sa nemusíte dlho zotavovať. Môže dôjsť k výskytu začervenaniu, ale to časom zmizne. Po nejakú dobu sa budete musieť vyhýbať slnku, pretože to dráždi už tak citlivú, novú a jemnú pokožku.


Jemný peeling pre domáce použitie
Svoju pokožku môžete omladiť aj doma. Pozrite sa v drogérii, aké druhy peelingu ponúka - požiadajte o pomoc predavačky. Tieto peelingy nie sú tak silné ako peelingy profesionálne, ale aj napriek tomu vám dostatočne obnoví pokožku.
Okrem toho výborne fungujú aj na dlaniach a krku! Tieto časti tela sú vystavené slnku rovnako ako váš tvár. Týmto častiam tela väčšinou nevenujeme príliš veľkú pozornosť a neprávom na ne zabúdame.

Celulitída: Šesť mýtov o celulitíde.

Stále ešte žijete v domnení, že celulitída sa spája s obezitou a že sa jej zbavíte, ak budete piť veľké množstvo vody? Vyvedieme vás z týchto babských rečí.

Čo naozaj pomáha odstrániť celulitídu?
Rovnako ako u niektorých iných ochorení aj u celulitídy záleží na tom, aké záznamy máte vo svojich génoch. Ak vaša matka trpela celulitídou, je väčšia pravdepodobnosť, že budete mať problémy s celulitídou aj vy. Celulitída vzniká, pretože sa uvoľní spojovacie tkanivo podkožnej vrstvy, kde sa usadzuje tuk. Existujú však spôsoby, ako ju vyhladiť, či sa jej dokonca zbaviť. Ujasnite si niektoré fakty a zistite, čo je pravda a čo nie. 

1. Celulitída sa viaže na prebytočné kilá
To nie je pravda. Objavuje sa aj u štíhlych žien, dokonca aj atletek. Je síce pravda, že ak príliš často skúšate rôzne rýchle diéty, po ktorých opäť rýchlo naberiete ďalšie kilá, stav vašej celulitídy sa výrazne zhorší. Keď priberáte na váhe, spojovacie tkanivo podkožnej vrstvy sa naťahuje a časom sa zníži jej pružnosť. 

2. Ak budete piť veľa vody, zbavíte sa celulitídy
To je opäť mýtus. Voda urýchľuje vylučovanie toxínov z tela von a je nevyhnutne potrebná pre normálne fungovanie všetkých orgánov. Voda, ktorú počas dňa vypijeme, sa k pokožke ani nedostane, pretože ju použijú iné orgány. 

3. Celulitídy sa zbavíme, ak budeme správne jesť
Bohužiaľ to neplatí na 100%. Zdravá, vyvážená strava je pre správny chod organizmu samozrejme veľmi dôležitá, nemôže však zaručiť, že nás Ochrana pred tvorbou jamiek. 

4. Cvičenie pomáha zamedziť vzniku pomarančovej kože
To je určite pravda. Zvýšenou športovou aktivitou urýchľujete obeh a mikroobeh v postihnutých oblastiach pokožky. Počas cvičenia sa vylúči nadbytočná voda, posilní sa a vytvarujú sa svaly. Vďaka tomu vyzerá pokožka pevnejšia, hladšia a jemnejšia. Obzvlášť sa odporúčajú aktivity, ktoré posilňujú spodná časť tela:

    
* Rýchla chôdza,
    
* Jazda na bicykli,
    
* Cvičenia, ktoré posilňujú stehná.
5. Masáž pomáha vyhladiť pokožku
S týmto tvrdením súhlasíme. Masírovaním zrýchlime v oblastiach postihnutých celulitídou mikroobeh a pokožka je pevnejšia. 

6. Krémy a séra proti celulitíde nepomáhajú
To nie je pravda. Ako už bolo povedané, pokožke musíme poskytnúť vlhkosť, pretože telo je inak dehydrované. Je veľmi dôležité pravidelne masírovať postihnuté oblasti krémy určenými proti celulitíde. Obsahujú totiž látky, ktoré zvyšujú mikroobeh a posilňujú suchú a poškodenú pokožku.
Ako prevencia proti celulitíde sa odporúča viesť zdravý životný štýl a vyvarovať sa ležanie na gauči a dlhodobé nečinnosti. Vylezte na najbližší kopec, zaběhejte sa alebo sa prevezte na bicykli. Poskytnite pokožke každý deň vlhkosť naviac a naneste na ňu sérum alebo krém proti celulitíde.

Zdravie:Ako posilniť svoj imunitný systém?

Prezrite si zoznam 10 najväčších vitamínových bômb.

Škorica
Škorica nie je len korenia, ktoré sa používa do dezertov, ale je tiež plná antioxidantov, ktoré bojujú s krvnými zrazeninami a zabraňujú nadmernému množeniu baktérií v tele.
Nové štúdie ukázali, že môže pomôcť stabilizovať množstvo cukru v krvi a znížiť zlý cholesterol. 

Chilli paprička
Polka chilli papričky každý deň zrýchli váš metabolizmus a zriedi vašu krv. Okrem toho obsahujú čili papričky veľké množstvo beta karoténu, ktorý sa v tele premieňa na vitamín A a bojuje s infekciami.
Na základe odborných výskumov sa zistilo, že môžu chilli papričky môžu byť účinné pri prevencii rakoviny prostaty. 

Paradajka
Paradajky pomáhajú pri boji s oparom a obsahujú veľké množstvo antioxidantov. Najviac z nich budete mať, ak ich budete jesť varené. Potom stačí zjesť pol rajčiaka denne.Granátové jablko
Pohárikom džúsu z granátového jablka denne znížite pravdepodobnosť výskytu väčšiny druhov karcinogénnych chorôb. Až šesťkrát znižuje riziko rastu karcinogénnych buniek v prostate. 

Čaj
Zelený čaj znižuje pravdepodobnosť, že sa u vás vyskytne rakovina, a povzbudzuje množenie blahodarných črevných baktérií. Okrem toho čaj znižuje rast baktérií E.coli a salmonely a zároveň neškodí ostatným črevným baktériám.
Stačí štyri šálky denne a váš imunitný systém bude vo skvelej forme. 

Huby
Siei-tiež (húževnatec jedlý), reishi alebo Maitake (sírovec) sú plné antioxidantov, ktoré zabraňujú bunkám v abnormálnom množenie a zároveň chráni pred rakovinou. Ak chcete zvýšiť ich vplyv, uvarte si je v červenom víne. 

Zázvor
Zázvor obsahuje veľa zdravých látok, ktoré sú obzvlášť účinné pri boji s rakovinou. Vždy používajte čerstvý zázvor, ktorý je obzvlášť chutný vo väčšine pokrmov so sójovou omáčkou. 

Figy
Figy udržujú v rovnováhe pH hladinu vo vašej krvi pomocou mangánu, draslíka a antioxidantov. Sťažujú tak patogénom prístup do vášho tela. Samotné 4 figy týždenne vám pomôžu vyrovnať množstvo cukru v krvi, a tým zabráni vývoju cukrovky. 

Čučoriedky
Sto gramov čučoriedok obsahuje viac antioxidantov než akékoľvek iné ovocie v rovnakom množstve. Čučoriedky účinne zabraňujú výskytu všetkých druhov cukrovky, rakoviny i kardiovaskulárnych ochorení. Pokvapkáme Ak čerstvé čučoriedky citrónovou šťavou, vytvoríte naozajstnú vitamínovou bombu. 

Sladké zemiaky
Jedna zemiak denne vám poskytne jedno z nezdravějších jedál na celom svete. Eliminuje škodlivé účinky pasívneho fajčenia, predchádza cukrovke, posilňuje imunitný systém, chráni pred chorobami pečene, Alzheimerovou chorobou, Parkinsonovou chorobou, rakovinou a mozgovou mŕtvicou.
Dávajte si všetky z vyššie spomínaných potravín čo najčastejšie. Nech sa stanú základom vášho jedálnička. Nie sú len zdravé, ale aj chutné!

Sny o bozkoch a pocitoch.

Sny, v ktorých sa niekoho dotýkate, znamenajú, že chcete tejto osobe ukázať svoje pocity. Ak sa niekto dotýka vás, ukazuje to na spojenie alebo vzťah s týmto človekom. Možno ste iba rozrušená a veľmi citlivá.

Bozkávanie v snoch predstavuje lásku, vášeň, harmóniu a uspokojenie. Ak ste pozorovala iné osoby, ktoré sa bozkávali, znamená to, že ste príliš zapletená do ich životov. Ak ste bozkávala priateľa, môže to predstavovať rešpekt a obdiv, ktoré k tejto osobe cítite, alebo to môže naznačovať aj váš milostný záujem.

Starostlivosť o vaše telo (predpokladáme, že holenie) naznačuje, že môžete vo svojom živote očakávať menšie rozhodnutia. Ak sa holil niekto iný, znamená to, že vo vašej vnútornej predstave dochádza k nejakému konfliktu. Nie ste tým, kým predstierate, že ste.

Objímanie vo snoch ukazuje na vašu milujúci a dobrosrdečnú povahu. Osoba, ktorú držíš, je veľmi blízka vášmu srdcu.

Chudnutie: Nedostatok spánku vedie k nadváhe.

Nedostatok spánku má na svedomí únavu a zlú náladu. Z toho však plynú aj ďalšie riziká, ktoré už nie sú na prvý pohľad tak zrejmá. Po prebdenej noci ste otrávení v aute nervózne troubíte. Keď prídete domov, všetko vám lezie na nervy: partner, deti ... Chcete si len zaliezť niekam do kútika s veľkým sendvičom a pol litrom koly v ruke.
Znie vám to povedome? Ak sa táto situácia vo vašom živote často opakuje, dobre sa zamyslite nad kvalitou svojho spánku. Inak sa ručička na váhe bude povážlivo zdvíhať.
Spočítajte si, koľko hodín denne spíte, a potom si spočítajte svoje kilá
Nedostatok spánku má na svedomí priberaniu. Dokázala to štúdia vykonaná u 30 mladých, štíhlych žien a mužov. Tí, ktorí spali len 6 hodín, začali naberať tuk, zatiaľ čo tí, ktorí spali aspoň 8 hodín denne, si udržali svoju normálnu telesnú váhu.


Čo to spôsobuje? 

Vinníci: uhľohydráty
 

Ako to, že kvôli nedostatku spánku človek priberá? To bola otázka, ktorá zaujímala odborníkov, a preto štúdiu opakovali. Povolili skupine dvadsaťročných mladých mužov, aby spali len 4 hodiny denne, zatiaľ čo aj naďalej pokračovali vo svojich každodenných činnostiach. A zistili, že ich schopnosť stráviť uhľohydráty dramaticky klesla.
Ak jedli uhľohydráty, ako napr chlieb, cestoviny, ryžu a zemiaky, telo nevyužívalo energiu z jedla, ale začalo ju akumulovať v podobe tuku.


Nedostatok spánku znamená hlad!
 

Druhý dôvod, ktorý mal vplyv na nárast telesnej váhy, je ešte dôležitejšie. Presný dôvod nie je známy, ale je možné, že kvôli nedostatku spánku cítia mozog nedostatok energie a stimuluje človeka, aby sa prejedali, aj keď skonzumoval dostatok kalórií. Preto, keď sa nevyspíte dostatočne, chcete zjesť horu jedla!

Máte problémy s váhou? Na začiatok sa pokúste upraviť svoje spacie návyky
Dobrý spánok je veľmi dôležitý pri kontrole telesnej váhy. Aby ste sa cítili zdravo a boli spokojní so svojím telom, musíte vstať a cítiť sa čerstvo a uvoľnene. Mali by ste zdravo jesť a každý deň cvičiť. A hlavne sa musíte vyvarovať prejedania.

Chudnutie: Ploché brucho v 4 krokoch.

Pokúšate sa zbaviť nepekné pneumatiky na bruchu a túžite po plochom brušku? Ak ste vyskúšali úplne všetko a nič nefungovalo, potom si musíte prečítať nasledujúci článok.
 
Tajomstvo dokonalého brucha

Ploché bruško si mnohí z nás spájajú s namáhavým sedy-ľahy. A tak hneď na začiatku strácame vôľu, ktorú potrebujeme na dosiahnutie svojho cieľa, a ticho dúfame, že naše brucho zatiaľ tak strašne nevyzerá ...

 
To je ale chyba!


Sedy-ľahy síce posilní naše brušné svaly, ak sa ale chceme zbaviť tuku, musíme zmeniť svoje stravovacie návyky a začať s aeróbnym cvičením.

 
Jedlo: 5 malých jedál denne

Nezáleží len na tom, čo jete, ale aj kedy a ako často. Samozrejme sa musíte vyvarovať tučných jedál a jesť len polotučné a odtučnené jogurty, cereálie, ovocie a zeleninu s vysokým obsahom vláknin.

Je dôležité, aby ste si denne dali päť menších jedál, pretože vďaka menším porciám nebudete mať medzi jednotlivými jedlami hlad. Posledné jedlo by ste si mali dať pred 18. hodinou.

 
Len sedy-ľahy nestačí

Sedy-ľahy skvelé, ale nepomôžu vám, ak nič iné nerobíte. Ak túžite po plochom brušku, musíte sa zbaviť prebytočného tuku nad brušnými svalmi a to dosiahnete len vďaka aerobnému cvičenia.
Nájdite si teda čas na beh, aerobik, bicykel, chôdzu ...

A nezabudnite kombinovať špeciálne cviky na precvičenie brušných svalov s aeróbnym cvičením, pretože vďaka tomu získate pevnejšia a pekne vytvarované brucho.
 

Trošku motivácia - a hurá do akcie!

Urobte si čas sami pre seba a konečne sa zbavte zbytočných tukov! Pravidelné cvičenie pomôže vášmu sebavedomie a celkovo dobrému pocitu.

Chudnutie: Pravda o jedle, ktoré jeme neskoro večer.


Koľkokrát ste čítali, že po neskorých večeroch sa priberá? Takmer všetky diéty nám tiež večer zatvárajú ústa a posielajú nás do postele hladné.
Tentoraz zistíte, prečo toto nie je zlaté pravidlo bez výnimky.

 
Pravda o neskorých večerách

Aby ste nabrali prílišnú váhu, nezáleží na tom, kedy jete. Preto sa nemusíte snažiť vyvarovať sa večerou. Obzvlášť, ak je večera vaša jediné teplé jedlo za celý týždeň.

 
Tu dve veci, nad ktorými sa musíte zamyslieť:

     * množstvo jedla, ktoré počas dňa zjete,
     * množstvo vašej fyzickej aktivity.

Na čo si musíte dávať pozor pri neskorých jedlách

Ak sa chcete najesť večer, musíte len zvážiť, čo ste zjedli počas dňa, a či ste spálili alebo spálite množstvo kalórií, koľko ste zjedli alebo snívate. Ak ste počas dňa mali veľké porcie jedál, mala by sa vaše večere skladať z ovocia a zeleniny.

A ak ste si počas dňa nestihli dať obed, môžete si dovoliť naozajstnú teplú večeru. Dajte si len pozor na to, aby sa skladala z proteínov a zeleniny a nie z ťažkých uhľohydrátov.

 
Zlaté pravidlo

Ako u každého iného jedla, mali by ste sa hlavne u večere riadiť večným pravidlom: nepozerajte sa počas jedla na televíziu a neseďte pri počítači. Potom sa môže ľahko stať, že sa prejete.

Nemusíte večer hladovať. Vyhnite sa tuku rozumnejšie. Dajte si takú večeru, u ktorej bude menej pravdepodobné, že sa neskôr prejete, pretože budete mať hlad.

Chudnutie v spánku.

Nová štúdia ukazuje, že matky, ktoré majú problémy so získaním svoje skoršie postavy, by si mali dávať pozor na dĺžku svojho spánku.
 
Spánok môže ovplyvniť stratu váhy

Zdá sa, že celonočné spánok sa vyrovná správnej diéte a fyzickej aktivite. Výsledky štúdie, ktorá bola vykonaná u 940 osôb, potvrdili, že príliš krátky spánok predstavuje hlavný rizikový faktor, ktorý vedie k uchovaniu zvýšenej telesnej váhy po tehotenstve.

Bolo ustanovené, že matky, ktoré v noci spejú menej ako 5 hodín počas šiestich mesiacov po pôrode, majú trikrát nižšiu šancu, že dosiahnu váhy, ktorú mali pred tehotenstvom!

 
Prečo nie je krátky spánok k ničomu


U mnohých žien vedie príliš krátky spánok k dlhodobým problémom s telesnou váhou. Podľa vedcov vedie nedostatok spánku k zmenám hladiny hormónov, ktoré sa podieľajú na vyrovnanie chuti k jedlu.

Konečne teda máte ďalší dôvod, prečo zostať v posteli dlhšie. A tentokrát sa jedná o skvelý dôvod - staráte sa tak o svoju postavu!

Chudnutie: Priberá sa po večernom jedle?

Koľkokrát ste čítali, že po neskorých večeroch sa priberá? Takmer všetky diéty nám tiež večer zatvárajú ústa a posielajú nás do postele hladné.

Tentoraz zistíte, prečo toto nie je zlaté pravidlo bez výnimky.

 
Pravda o neskorých večerách

Aby ste nabrali prílišnú váhu, nezáleží na tom, kedy jete. Preto sa nemusíte snažiť vyvarovať sa večerou. Obzvlášť, ak je večera vaša jediné teplé jedlo za celý týždeň.

Tu dve veci, nad ktorými sa musíte zamyslieť:

množstvo jedla, ktoré počas dňa zjete,
množstvo vašej fyzickej aktivity.

 
Na čo si musíte dávať pozor pri neskorých jedlách

Ak sa chcete najesť večer, musíte len zvážiť, čo ste zjedli počas dňa, a či ste spálili alebo spálite množstvo kalórií, koľko ste zjedli alebo snívate.

Ak ste počas dňa mali veľké porcie jedál, mala by sa vaše večere skladať z ovocia a zeleniny.

A ak ste si počas dňa nestihli dať obed, môžete si dovoliť naozajstnú teplú večeru. Dajte si len pozor na to, aby sa skladala z proteínov a zeleniny a nie z ťažkých uhľohydrátov.

 
Zlaté pravidlo

Ako u každého iného jedla, mali by ste sa hlavne u večere riadiť večným pravidlom: nepozerajte sa počas jedla na televíziu a neseďte pri počítači. Potom sa môže ľahko stať, že sa prejete.

Nemusíte večer hladovať. Vyhnite sa tuku rozumnejšie. Dajte si takú večeru, u ktorej bude menej pravdepodobné, že sa neskôr prejete, pretože budete mať hlad.